ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
DOWNLOAD
Download BrochureDownload Summary

NİSSAN QASHQAİ ŞARJ DİNAMOSU YEDEK PARÇA

Şarj dinamosu ya da Şarj Üreteci Doğru akım generatörü olup, kollektörü ve statör sargıları paralel çalışan bir jeneratördür. Dinamo aküyü şarj eder ve araçların elektrikli aletlerine gerekli akımı sağlar.

Şarj dinamosu arızalanırsa, yeterli elektrik üretilemez, akü zayıflar veya tamamen boşalır. Şarj dinamosunda sık rastlanan arızalar şunlardır:

 

Şarj Dinamosu Arızalanırsa Ne Olur?

1- Şarj dinamosu kömürünün bitmesi: Şarj dinamosunun kömürü bitmiş ise veya aşınmışsa, elektrik üretemeyeceği için şarj lambası sürekli yanar.

2- Şarj dinamosundan ses gelmesi: Alternatörden gelen ses , bilyaların bozulduğuna işaret edebilir. Özellikle gaza basınca artan uğultu sesi geliyorsa, şarj dinamosu arızasına işaret ediyor olabilir.

Bu duruma çözüm bulunmazsa, şarj dinamosunun içindeki rulmanlar dağılabilir ve şarj dinamosu kilitlenebilir. Alternatörün kilitlenmesi sonucunda V kayışı dönmemeye başlayacaktır. Bu durum, motordan alınan hızın iletiminde problem çıkaracağı için, v kayışı kopabilir. V kayışının koparsa, su devir daim pompası çalışmaz ve motorun içerisinde su sirkülasyonu olmaz. Bunun sonucunda da aracınız hararet yapar.

 

nissan üçler

 

Nissan Qashqai araçlarınız için Qashqai Şarj Dinamosu Yedek Parça ürününü Üçler Otomotiv güvencesi ile bizlerden tedarik edebilirsiniz. Uzman personelimiz satın aldığınız orjinal yedek parça ürününün montajını da gerçekleştirerek müşterilerine güvenli sürüşler diler. Üçler otomotiv, nissan orjinal yedek parça hizmeti ile müşterilerinin her zaman yanında yer alır.

Anadolu yakası nissan özel servis merkezi olarak müşterilerimizin 7/24 yanında yer alırız. Bu sayede Üçler Otomotiv müşterisi olsun veya olmasın Nissan acil yol yardım hizmeti ile de müşterilerinin yanında yer alır.

Nissan Orjinal yedek parça montaj hizmeti ile Üçler otomotiv işçilik kalitesi birleşerek aracınızı güven içerisinde kullanmanız sağlanmış olur. Nissan yedek parça hizmetinde Üçler Otomotiv’i tercih ederek sizlerde fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin İnceleyebilirsiniz.

© Copyright 2024 | Tüm hakları saklıdır.